Medale, odznaki, pierścienie, ubiór

Pierwszym oficjalnym medalem był medal , który został wybity na 35 lecie istnienia 62 KS \ 2002 \ . Autorem medalu jest Zbigniew Michałowski i Grzegorz Wyrwał. Do dnia dzisiejszego wybito 150 medali. Każdy z medali ma swój jedyny nie powtarzalny numer , który jest przypisany do konkretnego nazwiska.Razem z medalem wręczana jest legitymacja.
Decyzją Kapituły 62 KS Commando postanowiono , że medale będą przyznawane na oficjalnych spotkaniach 62 KS w ramach zapłaconej składki członkowskiej, bez dodatkowych opłat za medal. Jeżeli jednak zdarzy się tak, że ktos nie będzie mógł byc na jubileuszowym spotkaniu tylko na następnym to już będzie musiał ponieść koszty jego zakupu.

W 2007 roku na 40 lecie istnienia 62 KS po raz pierwszy wreczono 3 – stopniową odznakę Commando \ brązowa, srebrna, złota \ . Autorem odznaki jest Zbigniew Michałowski i Mieczysław Kopacz. Do dnia dzisiejszego przyznano 300 odznak. Odznaki nie posiadaja numerów, wręczane są razem z legitymacją. Zasady przyznawania są takie same , jak w przypadku medalu.

Dnia 17 stycznia 1944 brytyjski 10 Korpus forsuje Garigliano,polska kompania Commando została przydzielona pod rozkazy dowodcy 56 Dywizji brytyjskiej z zadaniem przekroczenia rzeki i zdobycia wzgórz dominujacych nad drogą biegnacą równolegle w dół rzeki.Zadanie zostało wykonane,lecz straty były bardzo poważne.Zginął zastępca dowódcy rtm.Stanisław Wołoszowski,poległo trzech strzelców, 22 żołnierzy było rannych.

Walki nad Sangro i Garigliano zostały upamiętnione poza przyznanymi medalami i odznaczeniami w jeszcze jeden szczególny sposób: wszyscy komandosi biorący w nich udział otrzymali SREBRNE SYGNETY. Wykonano 84 numerowane sygnety pamiątkowe i w późniejszym okresie po nich można było odróżnić żołnierzy „starej kompanii”.

W 2009 roku nawiazujac do tradycji sygnetów po raz pierwszy podczas 42 rocznicy powstania 62 KS zostały przyznane srebrne i złote sygnety . Autorem sygnetów jest Bogdan Fiałkowski. Do chwili obecnej przyznano 36 srebrnych i 3 złote.

88

W 2008 roku przed 41 rocznicą powstania 62 KS Zarząd Stowarzyszenia na swoim posiedzeniu podjął uchwałę o występowaniu członków stowarzyszenia podczas oficjalnych spotkań w jednolitym ubraniu. Marynarka i kamizelka koloru jasnego, biała koszula, niebieski krawat, spodnie i buty koloru czarnego. Na marynarce po lewej stronie umieszczony emblemat stowarzyszenia, po prawej stronie odznaka Commando, na krawacie metalowa miniaturka. Nakrycie głowy beret koloru bordo.

« Powrót 1 2 3 4 5 6

Współpraca