Święto Trzech Króli

09.01.2016

6 stycznia 2015 roku, z okazji święta Trzech Króli tłumy bolesławian z czterech parafii zgromadziły się na bolesławieckim rynku. Na scenie występowały jasełka a wokół słychać było kolędy. Nasze stowarzyszenie zabezpieczyło ciepły posiłek. Od wczesnych godzin porannych 20 komandosów rozbiło 6 namiotów pod którymi przygotowano 400 miejsc siedzących. Jednak największym dla nas wyzwaniem było ugotowanie i wydanie 3-tyś porcji grochówki. Organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia była dobrym
sprawdzianem dla nowych członków stowarzyszenia. Są to byli żołnierze którzy służyli w 6 Dywizji Powietrznodesantowej i w innych jednostkach a w obecnej chwili zamieszkują okolice Bolesławca i wyrazili chęć realizowania się w naszej organizacji. Nieocenioną wartością jest również zaangażowanie się naszych rodzin żon, dzieci, wnuków którzy to czynnie włączają się w realizację naszych przedsięwzięć. 

Galeria

Kalendarz
3-4 września 2022
Spotkanie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej. Festyn „Komandosi wczoraj i dziś” – 78. rocznica bitwy o Monte Cassino, 55. rocznica sformowania 62ks Commando, 15. rocznica powstania wojsk specjalnych.

Współpraca