Spotkanie wolontariuszy ŚDM

16.04.2016

W sobotę 16 kwietnia br. odbyło się spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży Campusu Bolesławiec. Koordynatorem spotkania był ks.kapelan Sławomir Dębkowski z Parafii p.w. Świętego Cyryla i Metodego. Spotkanie rozpoczęło się instruktarzem oraz podaniem warunków bezpieczeństwa jakie obowiązują w czasie spływów pontonowych. Członkowie stowarzyszenia, a zarazem instruktorzy na pontonach sprawdzili prawidłowe założenie kamizelek ratunkowych i rozpoczął się spływ rzeką Kwisą od elektrowni w Kliczkowie do Przejęsławia. Po spływie autokarami przybyliśmy na gościnny Zamek Kliczków i w parku rozpoczęliśmy następny etap szkolenia. Z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami, zwracając szczególną uwagę na temat współczesnych zagrożeń. Zorganizowany turniej strzelecki z broni pneumatycznej długiej i krótkiej, strzelanie z replik ASG, oraz rzut granatem na odległość był okazją sprawdzenia swoich umiejętności, a dla niektórych pierwszym spotkaniem z bronią i sprzętem wojskowym. 

Na zakończenie każdy spróbował żołnierskiej grochówki oraz pysznego bigosu. Ponad 100 uczestników spotkania bezpiecznie i z mocnymi wrażeniami powróciło do domu.

Zdjęcia

Kalendarz
6-8 września 2019
Spotkanie byłych żołnierzy 62 kompanii specjalnej. Mistrzostwa strzeleckie o puchar Prezesa Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 ks „Commando” i bieg „norma nr.13 o statuetkę „Brunatnego Niedźwiedzia”.
14-16 sierpnia 2019
Festyn militarny „Wojsko w naszym mieście” z okazji Święta Wojska Polskiego.

Współpraca