Obchody 5-lecia Jednostki Wojskowej AGAT

05.07.2016

30.06.2016 r .zostaliśmy zaproszeni przez dowódcę Jednostki Wojskowej AGAT płk Sławomira Drumowicza na uroczyste jubileuszowe obchody 5-lecia Jednostki Wojskowej AGAT. Stowarzyszenie reprezentowała czteroosobowa delegacja. Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się uroczysty apel podczas, którego żołnierze i pracownicy JW AGAT zostali wyróżnieni medalami, odznaczeniami i krzyżami wojskowymi. Wyróżnienie nie ominęło także naszego stowarzyszenia. Otrzymaliśmy specjalne podziękowanie z logo jednostki i pamiątkowym medalem „z wyrazami szczególnego uznania za wsparcie, które w znaczący sposób wpłynęło na rozwój i działalność JW AGAT”. Nasze stowarzyszenie decyzją Kapituły 62 KSC wyróżniło Dowódcę Komponentu Wojsk Specjalnych gen.bryg. Jerzego Guta upominkiem\ talerzem ceramicznym z logo 62ks. Natomiast Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych płk. Ryszard Pietras i kpt.w stanie spoczynku Aleksander Tarnawski \Cichociemny\ otrzymali srebrną odznakę 45-lecia 62 Kompanii Specjalnej Commando. Po uroczystym apelu uczestnicy uroczystości mogli zapoznać się z prezentacją sprzętu i wyposażenia JWA, na zakończenie wszyscy udali się na żołnierski poczęstunek.

 

Kalendarz
6-8 września 2019
Spotkanie byłych żołnierzy 62 kompanii specjalnej. Mistrzostwa strzeleckie o puchar Prezesa Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 ks „Commando” i bieg „norma nr.13 o statuetkę „Brunatnego Niedźwiedzia”.
14-16 sierpnia 2019
Festyn militarny „Wojsko w naszym mieście” z okazji Święta Wojska Polskiego.

Współpraca