II Marsz z Weteranem

19.09.2022

17 września 2022 r. czteroosobowa delegacja naszego Stowarzyszenia udała się do Sokołowska – Powiat Wałbrzyski i wsparła II Marsz z Weteranem organizowany przez Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu. Marsz z weteranem to cykliczne przedsięwzięcie integrujące środowisko weteranów poszkodowanych i żołnierzy ze społeczeństwem, zarówno lokalnym jak i osobami chcącymi aktywnie poznawać uroki Ziemi Wałbrzyskiej. 

Leszek Rękal prezentował sprzęt, uzbrojenie i umundurowanie 1 Samodzielnej Kompanii Commando, a Arkadiusz Korba sprzęt i uzbrojenie 62 Kompanii Specjalnej Commando . Jednak największą niespodziankę sprawiliśmy uczestnikom marszu kiedy napełniliśmy czaszę spadochronu, po czym zaprosiliśmy uczestników do spróbowania swoich sił w tej konkurencji. Okazało się,że chętnych nie brakowało zarówno ze strony męskiej i żeńskiej.

Do zobaczenia za rok. 

Zdjęcia 

Film 1  

Film 2 

 

 

Kalendarz
3-4 września 2022
Spotkanie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej. Festyn „Komandosi wczoraj i dziś” – 78. rocznica bitwy o Monte Cassino, 55. rocznica sformowania 62ks Commando, 15. rocznica powstania wojsk specjalnych.

Współpraca