Klasy o profilu wojskowym

Statut Stowarzyszenia – Rozdział II Par. 11. ppkt. 3.

Współdziałanie z organami wojskowymi, resortu spraw wewnętrznych, służbami zarządzania kryzysowego samorządów terytorialnych, na wypadek stanów nadzwyczajnych w tym klęsk żywiołowych, katastrof i zagrożenia bezpieczeństwa Państwa

Statut Stowarzyszenia – Rozdział II Par. 11. ppkt. 16.

Współdziałanie z Ministerstwem Obrony Narodowej, dowódcami jednostek wojskowych i terenowymi organami administracji wojskowej, w zakresie realizacji zadań na rzecz umacniania obronności Państwa, w tym szkolenia wojskowego i wychowania patriotycznego młodzieży oraz kształtowania pozytywnego wizerunku sił zbrojnych.

Statut Stowarzyszenia – Rozdział II Par. 11. ppkt. 17.

Współdziałanie z podmiotami, podległymi resortowi edukacji narodowej oraz placówkami kulturalno-oświatowymi w zakresie bezpieczeństwa, szkolenia ratowniczego, proobronnego, wypoczynku i rekreacji oraz wychowania obywatelskiego dzieci i młodzieży.

Ponieważ nasze zadania statutowe są zgodne z założeniami przyjętymi przez MON i MEN przyjęliśmy zasadę, że będziemy je wykonywali przy ścisłej współpracy z tymi resortami. Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i wartością trudną do przecenienia. Wszyscy pragniemy czuć się bezpieczni, wolni od przemocy i zagrożeń. Chcemy żyć bez obaw o nasz los i o los naszych najbliższych.Bezpieczeństwo nie jest jednak wartością daną raz na zawsze, trzeba o nie dbać, pielęgnować je i umacniać. Nasze polskie doświadczenia historyczne stanowią wyjątkowo doniosłą skarbnicę wiedzy dla kolejnych pokoleń Polaków. Dzisiejszy świat nie jest wolny od przemocy, konfliktów zbrojnych, klęsk żywiołowych i katastrof. Zaczynając współpracę z klasami o profilu wojskowym założyliśmy sobie, że jednym z głównych zadań będzie budowa i wspieranie obywatelskiego zaplecza Sił Zbrojnych RP oraz współudział w wychowaniu młodego pokolenia w duchu powinności obywatelskich, m.in. poprzez kształtowanie postaw patriotycznych i pro obronnych oraz organizowanie przedsięwzięć, których celem jest zdobywanie przez młodych ludzi umiejętności umożliwiających ochronę państwa, w tym likwidacji skutków klęsk żywiołowych, katastrof technicznych, promocję sił zbrojnych i zawodu żołnierza.

Zadania te realizujemy poprzez organizacje:

  • Zawody Sportowo – Obronne \ marzec \. Jednodniowe o Puchar Prezesa 62. KS.
  • Ćwiczenia terenowe ” Commando ” \ kwiecień – maj \. Tygodniowy cykl zajęć.
  • Miting Lekkoatletyczny \ maj \. Jednodniowe.
  • Bieg Sztafetowy Komandosa na 1 km \ czerwiec \. Jednodniowe.
  • Młodzieżowe Zawody Sportowo-Obronne ” Commando ” o Puchar MON \ wrzesień \. Czterodniowe.
  • Coroczny zlot byłych żołnierzy 62. KS \ wrzesień \. Jednodniowe.
  • Piknik Militarny z okazji Święta Wojsk Lądowych \ wrzesień \. Jednodniowe.
  • Zawody Sportowo – Obronne \ październik \. Jedndniowe o Puchar Dowódcy 23 ŚBA
  • Obchody Święta Wojsk Rakietowych \ grudzień \. Jednodniowe.

Przy organizowaniu tych przedsięwzięć pomaga nam Jednostka Poszukiwawczo Ratownicza ” Baryt ” ze Złotoryi, 23. Śląska Brygada Artylerii z Bolesławca, Air Soft z Bolesławca, Łużycki Odział Straży Granicznej z Lubania oraz dyrekcja szkół , z którymi mamy podpisane umowy partneskie o współpracy :

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej > Lubań
  • Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej > Rakowice Wielkie
  • Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa > Zgorzelec
  • Zespół Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego > Złotoryja
  • Zespół Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domejki > Bolesławiec

Ukoronowaniem naszych dotychczasowych działań w zakresie przedstawionym powyżej było PODZIĘKOWANIE, które otrzymaliśmy od Sekretarza Stanu do spraw Społecznych i Profesjonalizacji Czeslawa Piątasa w dniu 10 października 2010 roku w Krakowie na spotkaniu kierownictwa MON z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się szeroko pojmowaną obronnością.

28

« Powrót 1 2 3 4 5 6

Współpraca